Nasıl Muayene Olurum?
13 Nisan 2022

 1. Yetişkin ve çocuk hastalarımız genel diş tedavi işlemleri için MHRS ve 182 den randevu alarak.

  Yandal tedavi branşı olan , Periodontoloji ( diş eti hastalıkları), Ağız Çene Cerrahisi, Ortodonti ve Protez gibi uzman kliniklerimizden randevu alabilmek için genel muayene olmanız ve doktorunuz tarafından ilgili alan için mhrs yeşil listeye eklenmiş olmanız gerekmektedir.

   

 2. MHRS 182’den veya yan dal branşlardan randevu alan hastaların ilk kayıt bankolarından kayıt kabulü yapılır.

   

   

 3. Kurumumuzda MHRS ve 182 haricinde kısmen yan dal ve randevusuz hastalara Hekim seçme Hakkı olduğu kayıt esnasında hastaya hatırlatılır.

   

 4. Tedavileri devam eden hastalarımızın kayıt işlemleri, ilgili Klinik Kayıt bölümünden yapılır.

   

 5. Hastalarımız Hasta Kayıt Kabul Birimindeki kayıt personeline T.C. Kimlik numarası bulunan bir kimlik kartı ibraz etmek zorundadır. İbraz etmeyen hastaların kayıt kabulü yapılmayacaktır.

   

 6. Sigortalıların erkek çocukları 18 yaşına kadar, öğrenci olmaları halinde ise 20,üniversite için 25 yaşına kadar muayene ve tedavi olabilirler.  Üniversite Öğrencileri iseler okuldan alacakları öğrenci belgesi ile SGK ya gidip tescillerini yaptırmaları gerekir. Tescilini yaptırmayanlar muayene olamaz. Kız çocukları ise evleninceye veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi oluncaya kadar bakılırlar.

   

 7. Kurum Sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi,evlenme cüzdanı,pasaport veya verilmiş ise kurum sağlık kartı bilgilerinden  biri ile kimlik tespiti yapılır.

   

 8. Kimlik tespiti yükümlülüğünü yapmayan ve bu nedenle bir  başka kişiye sağlık hizmeti sunulması nedeniyle kurumun zarara uğramasına sebebiyet veren sağlık hizmeti sunucularından uğranılan zarar geri alınır.

   

 9. Kapsamdaki kişilerin kendi adına bir başkasının sağlık hizmeti almasını, haksız bir menfaat temin etmesini sağlamak yasak ve suçtur.

   

 10. Müracaat eden kişinin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için, kurum bilgi işlem sitemi (MEDULA)üzerinden T.C kimlik numarası ile takip numarası provizyon alınır.

   

 11. Kurum bilgi işlem sistemi tarafından, takip numarası/provizyon verilmesi halinde sağlık hizmeti verir.

   

 12. Yapılan ağız protezi katılım payı emekli olanlardan %10,diğerlerinden %20 katılım payı kurum veznesinden kişilerden tahsil edilir. Sosyal güvencesi olmayan hastalar SUT tedavi fiyatları üzerinden ücretli olarak işlemlerini yaptırır.

   

   

 13. Merkezimize başvuru yapan hastalar muayene olduktan sonra, yapılacak işlemleri için 2.randevu verilir. Ayrıca ilk muayene randevusu almak için MHRS 182 çağrı merkezini arayarak istedikleri hekimden randevu alabilirler.