Engelli Hasta Diş Kliniği
24 Ocak 2020

336172514240,engelli-klinigijpg.png
ENGELLİ KLİNİĞİ

Özel bakıma ihtiyacı olan çocuk ve yetişkinlerin, ağız hijyenlerine dikkat etmeleri, ağız ve diş sağlıklarını korumaları daha zordur. Bu durum ağız hijyenlerini olumsuz etkilemekte ve ağız içinde hastalıkların daha çabuk oluşmasına sebep olmaktadır.

Aynı zamanda oluşan bu hastalıklar özel bakıma ihtiyacı olan çocuk ve yetişkinlerin genel sağlıklarını da olumsuz yönde etkiler. Dolayısıyla bu kişilerin ağız ve diş sağlıklarını iyileştirmek önemlidir. Engelli bireylerin diş tedavileri için özel donanımlara sahip bir klinik ortam olması hem hastanın rahatı hem de tedavi hizmetlerinin en iyi şekilde sunulabilmesi için önemlidir.

Kurumumuzda engelli hastalarımızın tedavi göreceği diş hekimi koltuğu, hastamızın rahatlıkla koltuğa yerleşmesini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Hasta koltuğunun hareketli ve gerekli özelliklere sahip olması hastanın koltuğa rahatlıkla yerleşmesini ve kendini daha işlem başlamadan güvende hissetmesini sağlamaktadır. Böylece tedavi kısa sürede bitirilir ve hastamız çok daha az stres yaşar.


Aynı zamanda kurumumuzda; tekerlekli sandalye kullanıcılarına özel rampalar, bina içi geniş asansörler ve wc içi özel düzenlemeler ile hastanın her ihtiyacının rahatlıkla karşılanması amaç edinilmiştir. Mental (zihinsel) engelli hastalarımızın durumuna göre diş çekim işlemleri, genel anestezi altında yapılmaktadır. Bu işlemler İskenderun Devlet Hastanesiyle yapılan protokol çerçevesinde tam donanıma sahip ameliyathanede, anestezi uzmanı kontrolünde yapılmaktadır.